حتما شما هم مانند بسیاری از کاربران امروزی اینترنت زمان کافی برای مطالعه و بررسی یک متن طولانی را ندارید و می‌توان گفت مقداری کم حوصله شده‌اید. اما در عین حال مشتاق تماشای ویدئو و کلیپ‌های پر زرق و برق و جالب در زمینه‌های مختلف هستید.

این روزها خیلی‌ها از کلیپ‌های ویدیویی برای بازاریابی ویدئویی استفاده می‌کنند و در حقیقت آن را به یک کسب و کار پر رونق تبدیل کرده‌اند. مثلا شما هم می‌توانید خدمات و محصولات کسب و کار خودتان را به کمک ویدئو و به صورتی هوشمندانه به مشتریان‌تان معرفی کنید. با این کار زحمت خواندن متن‌های طولانی را برای مشتریانتان کم کرده‌اید.

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی چیست؟

یکی از راه‌هایی که می‌توانید در زمینه‌ی بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی اینترنتی فعالیت کنید، بهره بردن از ویدئوست. وقتی بخواهید اطلاعات مورد نظرتان را از طریق فیلم و کلیپ به مخاطبین خودتان انتقال دهید، وارد دنیای بازاریابی ویدئویی یا دیجیتال مارکتینگ شده‌اید.

تماشای ویدیو لذت بیشتری نسبت به خواندن متن دارد

تماشای یک کلیپ یا ویدئو بسیار لذتبخش‌تر از خواندن یک متن یا یک مقاله است. بنابراین دیدن آن تاثیر بیشتری بر روی مخاطبانتان می‌گذارد. بازاریابی ویدئویی پروسه‌ی تولید محتوا از راه ویدئو و انتشار آن بر روی سایت یا شبکه‌های اجتماعی شماست که باعث می‌شود برند خود را بیشتر معرفی کرده و افزایش فروش و جذب مخاطب را تجربه کنید.

با ویدیو به مشتریان توضیح دهید

بعضی از کسب‌وکارها وابستگی زیادی به وجود بازاریابی ویدئویی دارند. مثلا وقتی بخواهید روش استفاده از یک اپ یا یک دستگاه ورزشی را به مشتری نشان بدهید، با نوشتن مطالب زیاد نمی‌توانید راه و روش کار کردن با آن آن اپ یا دستگاه ورزشی را به خوبیِ نمایش ویدئویی از آن‌ها نشان دهید. اگر از طرز کار دستگاه یا اپ موردنظرتان یک کلیپ مناسب تهیه کنید و در  وب‌سایت یا در مکان‌های پربازدیدی مانند شبکه‌های اجتماعی  خود قرار دهید، مسلما تأثیر آن بسیار زیاد بوده و در ذهن خریداران شما  باقی خواهد ماند .

در نتیجه می‌توانیم بیان کنیم که بازاریابی از طریق ویدئو می‌توانید یکی از بهترین و مفیدترین راه‌های دیجیتال مارکتینگ باشد. با این روشِ بازاریابی می‌توانید باعث جذب مشتری و افزایش فروش محصول یا ارائه خدماتتان شوید و پیشرفت کسب و کارتان را شاهد باشید.

ویدئو مارکتینگ؛ تولیدی یا زیرنویس فارسی؟

ویدئو مارکتینگ هم می‌تواند تولیدی باشد هم می‌تواند به صورت ترجمه شده و با زیرنویس فارسی یا دوبله فارسی به مخاطبین ارائه شود. البته مشخص است که ویدئوی تولیدی به مراتبط هزینه‌های بیشتری نسبت به ترجمه‌ی ویدئوها و زیرنویس کردن آن به زبان فارسی دارد.

نمونه‌ای از محتوای ویدیویی که توسط محتوانگار برای مجله پنجره خلاقیت ترجمه شنیداری و زیرنویس فارسی شده است.

شاید تا سال‌های آینده شما دیگر این متن را نخوانید بلکه آن را تماشا کنید! آینده‌ی خوبی در انتظار بازاریابی ویدیویی است.

استفاده از ویدئو در بازاریابی اینترنتی چه مزایایی دارد؟

دسترسی به ویدیو آسان است. سایت‌هایی مانند آپارات و یوتیوب در دنیای مجازی فضای بی‌پایانی را برای بازاریابی ویدیویی شما فراهم کرده‌اند. کاربران با استفاده از گوشی‌های هوشمندشان و به لطف اینترنت همراهی که این روزها همراه اول، ایرانسل و … فراهم کرده‌اند، می‌توانند به ویدیوهای آنلاین شما هر زمانی که بخواهند دسترسی داشته باشند. اما در بازاریابی سنتی و کاغذی همچنین چیزی وجود ندارد.

صوتی و تصویری قویترین ابزار

از طریق ویدیو می‌توانید بر روی مشتریانتان در هر شهر و دیاری که باشند، تاثیر بگذارید. حافظه‌ی شما تنها ۳۰٪ از اطلاعاتی که فقط به صورت دیداری ارائه می‌شوند را به خاطر می‌سپارد. این مقدار برای اطلاعاتِ فقط شنیداری ۲۰٪ است.

درصد به حافظه سپردن اطلاعات به صورت دیداری و شنیداری

اما اگر این دو را ترکیب کنید و اطلاعات را به صورت صوتی و تصویری ارائه دهید از قوی‌ترین ابزار ارائه اطلاعات بهره برده‌اید که مقدار ذخیره‌ی آن در حافظه‌ی شما ۷۰٪ است.

تاثیر بر روی عواطف در بازاریابی ویدیویی

ویدیو ابزاری است که با عواطف شما سروکار دارد. با موسیقی موجود در ویدیو به صورت مستقیم می‌توانید بر احساسات مرکزی ذهن مشتریانتان تاثیر بگذارید و آن‌ها را جذب کسب و کار خود کنید. با ویدیو مارکتینگ می‌توانید تصویر خدمات و محصولات خود را به آنچه که به مشتریان می‌گویید، اضافه کنید. انسان‌ها از طریق ویدیو ارتباط بهتری با وقایع پیدا می‌کنند تا اینکه آن‌ها را بخوانند.

این روزها فناوری‌های زیادی برای کار در زمینه‌ی ویدیو مارکتینگ وجود دارد که در ایران هم از آن‌ها استفاده می‌شود. یکی از این فناوری‌ها موشن گرافی است. با موشن گرافی می‌توانید کلیپ‌های جذاب تهیه کنید تا تاثیر زیادی بر روی مخاطبان خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه با استفاده از انواع محتوا بازدید سایت‌مان را افزایش دهیم؟

یک ویدیوی خوب و جذاب و مناسب با کسب و کارتان تهیه کرده و آن‌ها را در سایت و شبکه‌های اجتماعی‌تان منتشر کنید. با این کار از یکی از بهترین روش‌های بازاریابی دیجیتال بهره برده‌اید.

ویدئو مارکتینگ چه اهمیتی دارد؟

وقتی وب‌سایت شما به واسطه‌ی ویدیوهای جذاب مورد بازدید کاربران گوناگون قرار بگیرد، موتورهای جستجو رتبه‌ی سایت شما را افزایش خواهند داد و در این حالت است که پی می‌بردید این ویدیو ها چندین برابر بیشتر از اطلاعاتی که به صورت متن یا مقاله انتشار داده‌اید در مخاطبین شما تاثیرگذار بوده است.

با ویدیو مارکتینگ از خودتان ذهنیت خوبی به جا می‌گذارید

با دقت در تولید ویدیوهای جذاب می‌توانید به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید. بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی اینترنتی با کمک ویدئو می‌تواند نظر بسیاری از کاربران اینترنتی را به کسب و کار شما جلب کرده وذهنیت خوبی از شما در ذهن مخاطبینتان باقی بگذارد.

با بودجه‌ی کم بازاریابی ویدیویی را به خدمت بگیرید

ممکن است به این فکر کنید که ساخت فیلم‌های تولیدی هزینه‌بر بوده و سرمایه‌ی زیادی نیاز داشته باشد. باید بگویم که اگر کسب و کار بزرگی هستید و سرمایه‌ی کافی دارید، ارزش سرمایه‌گذاری کردن در این زمینه را دارد. اگر هم کسب‌وکار متوسط یا کوچکی هستید یا تازه به عنوان استارتاپ پا به دنیای تجارت گذاشته‌اید، جای نگرانی ندارد. می‌توانید از راه انتخاب و ارائه ویدیوهای زبان اصلی و ترجمه و ساخت زیرنویس فارسی برای آن‌ها شروع کنید. خدمتی که ما در محتوانگار آن را به بهترین نحو برای مشتریان‌مان انجام می‌دهیم.

ویدیو مارکتینگ و سئو

بازاریابی ویدیویی تاثیر زیادی بر روی سئو سایت شما داشته و باعث می‌شود کاربران سایت شما به صورت دقیق با انواع محصولات و خدمات شما آشنایی پیدا کنند. مخاطبین شما از راه جستجو در گوگل و شبکه‌های اجتماعیِ مختلف که ویدئوهای خودتان را در آن‌ها منتشر کرده‌اید، به سایت شما هدایت شده و از آن بازدید می‌کنند. در نتیجه ساخت ویدیوهای تولیدی یا ارائه‌ی ویدئوهایی با زیرنویس فارسی که ترجمه‌ی روانی دارند، اعتبار زیادی برای شما به همراه آورده و باعث می‌شود مشتریان‌تان میان شما و رقبایتان تفاوت قائل شوند.

بازاریابی ویدیویی واقعا چقدر تاثیر دارد؟

اگر کمی به دنیای اطراف خودتان با دقت بیشتری نگاه کنید، متوجه می شوید که تبلیغات از نوع ویدئویی آن رشد چشم‌گیری نسبت به سال‌های قبل داشته است. این دقت شما نشان می‌دهد که ویدیو در ارائه هر نوع مفهومی تاثیر ویژه‌ای دارد. دقیقا همین دلیل باعث شده است که برندهای معتبر و مشهور ِدنیا در تبلیغاتشان سرمایه‌گذاری‌های کلانی برای تولید ویدیوهای تاثیرگذار و موثر داشته باشند.

شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها هم از رشد بازاریابی به روش ویدیویی بی‌بهره نبوده و موارد زیادی را در این زمینه شاهد بوده‌اند.

بیشتر بخوانید: تولید محتوا؛ یک محتوای خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

همه چیز فرق کرده است…

تا همین چند سال پیش خیلی از کسب و کارها به دلیل اینکه تهیه ویدئو وقت‌گیر و زمان‌بر بود توجه زیادی به آن نمی‌کردند. اما امروزه می‌بینید که کسب‌وکارهای آنلاین، فروشگاه‌های اینترنتی متخصصات فعال در شبکه‌های اجتماعی از این ابزار قوی برای ارائه خدمات و محصولاتشان استفاده کرده و ویدیوهای خودشان را به قصد جذب مشتری و مخاطب بیشتر در سایت و شبکه‌های اجتماعی‌شان مانند آپارات یا یوتیوب و حتی اینستاگرام منتشر می‌کنند.

می‌خواهید با تولید محتوای ویدیویی به کسب‌وکار خود رونق دهید؟‌

تولید محتوابا ترجمه شنیداری و ساخت زیرنویس فارسی برای وب سایت و شبکه های اجتماعی شما همراه‌تان هستیم. برای مشاوره رایگان، با ما تماس بگیرید.

۰۱۱۳۲۲۹۷۸۷۱ – ۰۹۰۲۱۱۶۵۷۹۷

در ویدیو مارکتینگ و ساخت ویدیو باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

۱- سعی کنید در طراحی صفحاتی از سایت‌تان که در آن از ویدیوها استفاده می‌کنید، از کلمات کلیدی مهم و مورد نظرتان به صورت بهینه استفاده کنید.

۲- برای ویدئوی خود عنوان مناسب و جذابی انتخاب کنید. انتخاب عنوان جذاب تاثیر فراوانی بر روی مخاطبین شما داشته و آن‌ها را برای بازدید از سایت شما ترغیب می‌کند.

۳- سعی کنید ویدیوهای مفید و جذاب با مدت زمان کوتاه، ترجیحا زیر ۷ دقیقه تولید یا انتخاب کنید تا باعث خستگی در بیننده نشود. این ویدیوها را در شبکه‌های اجتماعی پربازدید هم به اشتراک بگذارید. مانند یوتیوب و آپارات.

۴- در ویدیوهای خود از لوگو و آدرس سایتتان به صورتی که برای بیننده مزاحمت ایجاد نکند، استفاده کنید. با این کار هم به صورت ویژه دیده می‌شوید، هم برندسازی می‌کنید.

۵- مخاطبین و بیننده‌های ویدیوی خود را ترغیب کنید تا ویدیوهای دیگر شما را هم ببینند. این کار را می‌توانید با نمایش آدرس شبکه‌های اجتماعی خود انجام دهید.

۶- ویدئوهایی را تولید یا انتخاب کنید که حرفی برای گفتن داشته باشند. سعی کنید ویدیوهایی را انتشار دهید که کاربران به آن نیازمندند و انتظار آن را می‌کشند یا نکات آموزشی جالب و مفیدی را برای علاقه‌مندان آن به همراه داشته باشد. مثلا به سوالات مخاطبان یا مشتریانتان پاسخ دهد. محصولات یا خدمات شما را با روش‌های جذاب و جدید تبلیغ کند. ترفندها و نکته‌های جذابی را به بیننده ارائه دهد. مثلا «۷ روش جالب برای اینکه بیننده‌ّهای ویدیوی خود را افزایش دهید».

۷-تلاش کنید همچنان که ویدیوهای خودتان را در شبکه‌ها و کانال‌های مختلف انتشار می‌دهید، برای کاربران امکاناتی را فراهم کنید که به راحتی بتوانند نظر خودشان را راجع به آن کلیپ یا ویدئو اعلام کنند. مثلا به راحتی بتوانند آن‌ها را لایک کنند یا با دوستانشان به اشتراک بگذارند یا کامنت بگذارند. با این کار و با کمک کاربرانتان به صورت رایگان ویدیوی خود را سریع‌تر پخش می‌کنید.

۸- ویدیوهای خودتان را سئو شده ارائه دهید. تلاش کنید ویدیوهای خودتان را از روش‌های مختلف بهینه‌سازی کنید. مثلا از کلمات کلیدی مناسب و دقیق برای ویدیوی خودتان استفاده کنید. توضیحات خوبی برای ویدیو بنویسید. آدرس URL صفحه‌ای که ویدیو در آن قرار می‌گیرد با محتوای ویدیو یکسان باشد. انتخاب نامی مناسب مانند  Best-Video-Marketing-Ideas.mp4 بسیار مناسب‌تر از اسمی مانند video.mp4 است.

۹- مانند محتواهای دیجیتالی دیگر، در صفحه‌هایی که ویدئوی خود را قرار می‌دهید، قواعدی که در لینک‌گذاری وجود دارد را رعایت کنید. مثلا در این صفحه‌ها از لینک‌های داخلی و خارجی که با ویدیوی شما مرتبط است، استفاده کنید.

۱۰ – یکی از بهترین مواردی که باعث می‌شود مخاطبین از بین تعداد بسیار زیاد ویدیوها، ویدئوی شما را انتخاب کرده و تماشا کنند این است که از فریمی در عکس بندانگشتی (Thumbnail) استفاده کنید که جذاب‌ترین بخش ویدیوی شماست.

آمارها در مورد ویدیو مارکتینگ چه می‌گویند؟

آمار ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی

۶۴ درصد  از کاربران اینترنتی بعد از تماشای یک ویدیو تصمیم می‌گیرند به صورت آنلاین خرید کنند.

۸۷ درصد از بازاریابان دیجیتال در دنیا از بازاریابی ویدیویی در استراتژی‌های بازاریابی خود بهره می‌برند.

یک‌سوم  ازفعالیت کاربران در فضای مجازی صرف تماشای ویدیو به صورت آنلاین می‌شود و تا سال ۲۰۲۰ این مقدار به بیش از ۹۰٪ خواهد رسید.

۵۹ درصد از کاربران آنلاین برای کسب اطلاعات، تماشای ویدیو را به خواندن متن ترجیح می‌دهند.

۵۲ درصد از مشتریان با دیدن فیلم و کلیپ از یک محصول اعتمادشان نسبت به آن محصول بیشتر شده است.

۶۶ درصد از بیننده‌ها ویدئویی که حاوی اطلاعات مفید و محتوای جالب باشد را چند بار تماشا می‌کنند.

مشتریانی که با محصول یا خدمات شما به صورت ویدئویی آشنا شوند، به طور متوسط ۸۵٪ بیشتر از آن‌هایی که از روش‌های دیگر آشنا شده‌اند، محصول شما را می‌خرند یا از خدمات شما استفاده می‌کنند.