تولید محتوا

محتوا پادشاهی می‌کند!

بازاریابی محتوا برای وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی محتوا برای جذب مشتری، فروش محصولات و ارائه‌ی خدمات، از راه تولید محتوای با ارزش، مفید و مرتبط است. بازاریابی محتوایی در واقع ترکیبی از تکنیک‌های فروش محصول یا ارائه خدمات و بازاریابی سنتی است.

تولید محتوا در بازاریابی محتوا باید به شکلی باشد که مخاطبان شما این احساس را نکنند که تلاش می‌کنید محصولات خود را به آن‌ها بفروشید یا خدمات خود را به آن‌ها ارائه دهید. بلکه باید در آن‌ها این احساس را ایجاد کنید که برای افزایش میزان اطلاعات و آگاهی آن‌ها محتوای خود را در اختیارشان قرار داده‌اید.

در بازاریابی محتوا با انتشار محتوای مناسبی که فکر می‌کنید بر روی رفتار مخاطبانتان اثر می‌گذارد، آن‌ها را به سمت کسب و کارتان جذب می‌کنید.

بازاریابی محتوا معمولا به صورت پست‌های وبلاگی، مقالات آموزشی، خبرهای به‌روز و جذاب، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، محتوای ویدئویی، اینفوگرافی، سئو و غیره پیاده‌سازی می‌شود.

تولید محتوا برای بازاریابی محتوایی باید به صورتی باشد که باعث جذب مشتریان جدید و ماندگاری مشتریان فعلی شما گردد.

تاثیر تولید محتوا بر روی رتبه‌بندی موتورهای جستجو

هر روز بالای

۲۷٫۰۰۰٫۰۰۰ محتوا
در فضای مجازی منتشر می‌شود.

%

از شرکت‌های مختلف، بازاریابی محتوای خود را برون‌سپاری می‌کنند.

%

از تولیدکنندگان و خرده‌فروشان از بازاریابی محتوا بهره می‌برند.

%

از شرکت‌هایی که وبلاگ فعال دارند، مخاطب بیشتری جذب می‌کنند.

%

از مشتریان نسبت به شرکت‌هایی که دارای وبلاگ فعال در سایت خود هستند، احساس بهتری دارند.

محتوای متنی

وقتی صحبت از تولید محتوا می‌شود، اولین مدلی از تولید محتوا که به ذهن می‌آید، محتوای متنی است؛ در حقیقت مانند همین متنی که در حال خواند آن هستید! این متن‌ها می‌تواند در قالب مقالات اینترنتی در دسته‌های مختلف تولید شده و در وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی شما منتشر گردد. مانند تکنولوژی، سبک زندگی، سلامت و یا حتی زمینه‌ها تخصصی. محتوای متنی بهترین نوع و اثرگذارترین نوعِ محتوا در زمینه‌ی سئو بوده و محبوبیت فراوانی نزد موتورهای جستجو از جمله گوگل دارد.

تولید محتوای متنی
تولید محتوای ویدئویی

محتوای ویدئویی

چه هدفتان مطرح کردن نام تجاریتان باشد چه افزایش اعتماد کاربران و مشتریان نسبت به نماد تجاری شما، محتوای ویدئویی، فرصت نابی را برای رشد ارزش برند شما فراهم می‌سازد.

محتوای ویدئویی ترافیک ماهانه سایت یا شبکه‌اجتماعی شما را تا ۳۰۰٪ افزایش می‌دهد. کاربران در سایتی که محتوای ویدئویی داشته باشد، به طور متوسط ۸۸٪ زمان بیشتری می‌گذرانند. ترافیک عادی از طریق موتورهای جستجو در صورت وجود محتوای ویدئویی تا ۱٫۵ برابر افزایش پیدا می‌کند. احتمال اینکه مصرف‌کننده‌ای پیگیری بیشتری در مورد اطلاعات خدمت یا محصولی که در یک محتوای ویدئویی اینترنتی مشاهده کرده انجام دهد، ۴۶٪ بیشتر از حالت عادی است.

بازاریابی محتوا با تبلیغات چه تفاوتی دارد؟

از دو تفاوت اصلی که میان بازاریابی محتوا و تبلیغات وجود دارد یکی اینست که در بازاریابی محتوا، محتوای شما در رسانه‌هایی که مالکیت آن در اختیار خودتان است منتشر شده که می‌تواند وبلاگ، مجله یا شبکه‌های اجتماعی شما مانند اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، آپارات و یا یوتیوب و توییتر باشد. اما اگر این محتوا در رسانه‌های دیگری که تحت اختیار شما نیست و برای مدتی آن را اجاره کرده‌اید، منتشر شود، تبلیغات نامیده می‌شود. تفاوت اصلی بعدی اینست که بازاریابی محتوایی نه تنها مزاحمتی برای مخاطب ایجاد نکرده، بلکه برای او مفید هم هست و پاسخی برای سؤالات بی‌نهایت اوست. با بازاریابی محتوایی شما علاوه بر این‌که مشتریان واقعی خود را پیدا می‌کنید، برخلاف تبلیغات، مزاحمتی هم برای کاربران ایجاد نخواهید کرد.

مقایسه‌ی هزینه‌ی بازاریابی محتوا با هزینه‌ی تبلیغات

بازاریابی محتوا در مقایسه با تبلیغات زمان‌بر است. اما با این حال بازدهی بهتری هم دارد.
در گذشته تبلیغات می‌توانست، هرچند برای مدتی کوتاه، کفه‌ی ترازوی رقابت را به نفع یک کسب و کار پائین بی‌آورد؛ اما در عصر حاضر که مخاطبان مورد هجوم تبلیغات وسیع از جانب رسانه‌های مختلف هستند، موفقیت یک کسب و کار به بازاریابی محتوا وابسته شده است. اگر موضوع را از چشم مخاطبان ببینید در میابید که تبلیغات فقط برای جذب توجه کوتاه‌مدت آن‌ها و گاهی هم کم نیاوردن از رقبا کاربرد پیدا کرده است. چون آن‌ها تمایل ندارند تبلیغاتی که به آن علاقه‌ای ندارند به آن‌ها نمایش داده شود. واکنش چندان مثبتی هم نسبت به این تبلیغات مزاحم ندارند. نتیجه این می‌شود که کسب و کارها مجبورند هزینه‌های بیشتری را برای جلب نظر مشتریان با رویکرد جدیدی در تبلیغات متحمل شوند. بنابراین در نگاه بلندمدت، هزینه‌های بازاریابی محتوا به مراتب کمتر از هزینه‌های تبلیغات خواهد بود.

همیشه محتوایی تولید کنید که هدف داشته باشد. محتوایی که بر اساس اهداف کسب و کار شما شکل گرفته و تمام جنبه‌های آن در نظر گرفته شده است. این امر می‌تواند با ایجاد یک استراتژیِ محتوای خوب، محقق شود. با ایجاد استراتژی محتوا می‌توانید کسب و کار خود را به بالاترین میزان سوددهی برسانید. محتوانگار این کار را به صورت اختصاصی برای شما انجام می‌دهد.

سفارش بسته‌های تولید محتواسفارش تولید محتوای اختصاصی

آخرین‌های مجله‌ محتوانگار